Komunikat – 15.05.2026

15.05.2026

Szanowni Państwo,

mija kolejny tydzień od zdarzenia, które tak drastycznie zmieniło funkcjonowanie naszej placówki. Był to dla nas czas intensywnej pracy, wielkiego sprzątania i trudnej reorganizacji, a każdy kolejny dzień przynosił nam zupełnie nowe wyzwania. Mimo przeciwności nie poddajemy się i robimy wszystko, by zapewnić Państwu ciągłość wsparcia.

Pragniemy poinformować, że w przyszłym tygodniu wszystkie diagnozy nadal będą prowadzone na terenie szkół i przedszkoli. Bardzo dziękujemy placówkom oświatowym za to, że po raz kolejny otwierają dla nas swoje drzwi, umożliwiając naszym specjalistom nieprzerwaną pracę z dziećmi i młodzieżą.

W tych trudnych chwilach nie zostaliśmy sami. Ogrom bezinteresownej pomocy, z jakim się spotkaliśmy, przerósł nasze oczekiwania i dał nam siłę do działania, gdy brakowało już rąk do pracy. Z tego miejsca pragniemy z całego serca podziękować tym, którzy wsparli nas w ostatnich dniach organizacyjnie, rzeczowo i dobrym słowem.

Nasze najszczersze wyrazy wdzięczności kierujemy do:

  • Władz i Pracowników Starostwa Powiatowego – za szybką reakcję oraz ogromne wsparcie, w tym osobiste zaangażowanie pracowników, którzy przyjechali pomagać w wynoszeniu i przenoszeniu mebli,
  • Nauczycieli i Pracowników Świetlicy Terapeutycznej oraz ZSZ im. Sandora Petöfi – za solidarność i nieocenioną pomoc,
  • Pani Ewy Malinowskiej, Kierownik Referatu Oświaty – za obecność i pomoc w koordynowaniu trudnych spraw na terenie szkół gminnych,
  • Dyrektorów miejskich, gminnych oraz powiatowych placówek oświatowych – za gościnność, elastyczność i udostępnienie przestrzeni do prowadzenia naszych diagnoz,
  • Firmy Recykling Ostróda – za szybkie i bezinteresowne dostarczenie kontenerów, niezbędnych przy porządkowaniu zniszczeń,
  • Firmy OSI – za przekazanie kartonów, które pozwoliły nam zabezpieczyć ocalałe dokumenty i sprzęty,
  • Firmy Meble na miarę – Marcin Brejna – za pomoc w usunięciu szkód oraz nieocenione wsparcie w tym trudnym czasie,
  • Firmy Belfor – za zajęcie się osuszaniem pomieszczeń oraz niezwykle szybką, fachową i w pełni profesjonalną realizację tych prac.

Na koniec, pragniemy gorąco podziękować Wam Drodzy Rodzice. Wasza wyrozumiałość dla opóźnień, cierpliwość do zmieniających się warunków oraz każde ciepłe słowo są dla nas najlepszym dowodem na to, że nasza praca ma sens.

Będziemy na bieżąco informować o dalszych postępach w przywracaniu budynku do użytku. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Dyrektor i Pracownicy Zespołu