Komunikat – 22.05.2026 r.

22.05.2026

Szanowni Państwo,

kolejne dni intensywnej pracy przynoszą nowe wyzwania w procesie przywracania naszej placówki do pełnego funkcjonowania, ale na szczęście dostarczają nam również kolejnych dowodów na to, że w tym trudnym czasie możemy liczyć na ogromną solidarność. Dyrektor Zespołu Monika Włodarczyk-Dudka odbyła szereg spotkań i rozmów. Fachowe doradztwo, wiedza i przekazywane na bieżąco informacje o dostępnych formach pomocy są dla nas w tym momencie niezwykle ważne, pozwalając nam sprawniej planować kolejne kroki.

Pragniemy podziękować za wsparcie informacyjne, które okazali nam:

  • Burmistrz Miasta Ostróda Rafał Dąbrowski, Zastępca Burmistrza Miasta Ostróda Jolanta Gadomska oraz Sekretarz Dorota Szczurowska – za życzliwość, otwartość oraz chęć niesienia pomocy,
  • Dyrektor Katarzyna Koplińska, Pani Monika Kocimska-Warczak oraz Kadra z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego – za profesjonalne doradztwo, merytoryczne wskazówki i pomocną dłoń w kwestiach formalnych,
  • Dyrektor Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Berenika Oklińska – za podtrzymywanie motywacji do odtworzenia naszej Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej,
  • Pani Jolanta Dakowska oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bogdan Purzycki za dobre słowo, wsparcie duchowe oraz nieocenioną życzliwość, która dodaje nam sił w zmaganiach,
  • Zastępca Wójta Gminy Ostróda Grzegorz Kastrau – za gotowość do pomocy i dyspozycyjność w tym wymagającym okresie.

Dzięki Państwa pomocy o wiele łatwiej jest nam organizować dalsze działania. Każda udzielona wskazówka i każde podzielenie się wiedzą dają nam pewność, że zmierzamy w dobrym kierunku.

Dodatkowo informujemy, że w tym momencie dysponujemy wyłącznie telefonem komórkowym pod numerem 511 467 910. Telefon stacjonarny jest nieczynny.

Dziękujemy!